"Kierując się względami komercyjnymi uznaliśmy, że to najlepszy moment, żeby dokonać renowacji i wprowadzić nowego, lepszego i bardziej nowoczesnego orła niż w godle" - tak Piotr Gołos, dyrektor Departamentu Spraw Zagranicznych PZPN, tłumaczył pomysł usunięcia ze strojów reprezentacji orła i wstawienie w jego miejsce „piłkoptaka”.

Sekretarz generalny związku Zdzisław Kręcina przyznał już bez ogródek, że PZPN chce po prostu na tym zarobić.

"Nie mamy innych dochodów poza tym logo" - powiedział. Wszystko na sprzedaż Sprzedać można wszystko. Nawet godło Polski... "Mamy kilkanaście innych reprezentacji, które musimy wyżywić, a nie mamy innych dochodów poza tym logo. A nie może kibic, osoba postronna, decydować o tym, co jest dla nas dobre, a co złe" - wyjaśniał w rozmowie z TVN24 Zdzisław Kręcina.

Ile bierze Lato? Koszulki z „piłkoptakiem” mają trafić do sprzedaży 1 grudnia. Za trykot reprezentacji PZPN trzeba będzie zapłacić co najmniej 200 zł. Lwia część z tej kwoty trafi na konta Związku. A z tego konta opłacani są też działacze. Tylko pensja prezesa PZPN Grzegorza Lato rocznie pochłania 600 tys. złotych. Kręcina zgarnia blisko 450 tys. zł. Pozostali członkowie zarządu także nie mogą narzekać, co miesiąc dostają ok. 20 tys. zł - wylicza "Fakt".

>>>Czyta także: Tyle kosztuje nas sejm