Sławomir Peszko z FC Koeln dostał czerwoną kartkę w meczu II rundy piłkarskiego Pucharu Niemiec z MSV Duisburg (III liga). Polak wszedł na boisko w 57. minucie a już czternaście minut później musiał je opuść. Koeln wygrało po rzutach karnych 4:1 (po dogrywce było 0:0). W zespole z Kolonii cały mecz rozegrał Paweł Olkowski, a od 95. minuty grał Adam Matuszczyk.

Borussia Dortmund pokonała FC Sankt Pauli (II) 3:0 (2:0), Łukasz Piszczek całe spotkanie spędził na ławce rezerwowych. Ludovic Obraniak z Werderu Brema wszedł na boisko w 81. minucie meczu z Chemintzer FC (III). Werder wygrał 2:0 (1:0). Pierwszą połowę w barwach Greuther Furth (II) rozegrał Kacper Przybyłko, ale jego zespół uległ Kaiserslautern (II) 0:2 (0:2).Z rozgrywek odpadł też Hannover 96 z Arturem Sobiechem w składzie (grał od 57. min). Klub Polaka przegrał 0:2 (0:1) z VfR Aalen (II).

W innych spotkaniach drugoligowe VfL Bochum (Piotr Ćwielong cały mecz w rezerwie) przegrało z Dynamem Drezno (III) 1:2 po dogrywce, a Hertha Berlin sensacyjnie uległa po rzutach karnych 2:4 (0:0 po dogrywce) trzecioligowej Arminią Bielefeld. Kickers Offenbach (IVI) pokonało Karlsruhe SC (II) 1:0 (0:0)