Początek meczu należał do Polek. Nasze zawodniczki prowadziły 6:3, jednak na pierwszą przerwę techniczną schodziły, wygrywajc już tylko 8:7. Później prowadzenie zmieniało się wielokrotnie aż do samego końca pierwszego seta. Przy stanie 24:24 dwa punkty z rzędu wygrały "Złotka", i to one cieszyły się z wygrania pierwszego seta.

Druga partia to już znakomita gra ze strony Włoszek. Reprezentantki Italii prowadziły od początku do końca seta. Podczas drugiej przerwy technicznej było już 16:11, a skończyło się jeszcze gorzej, bo rywalki ostatecznie rozgromiły nas w drugim secie 25:16.

Polki bardzo dobrze rozpoczęły trzeciego seta. Prowadziły już 6:3. Niestety, potem straciły cztery punkty z rzędu i na pierwszą przerwę techniczną schodziły, przegrywając 7:8. Od stanu 8:10 podopieczne Marco Bonitty wygrały trzy kolejne piłki i znów wyszły na prowadzenie, które jeszcze znacznie powiększyły aż do drugiej przerwy technicznej (16:12). Po przerwie było jeszcze lepiej. Koncertowa gra naszych siatkarek i gładkie zwycięstwo do 18.

Czwarty set to kontynuacja bardzo dobrej gry Polek, które zaczęły od prowadzenia 6:3. Pierwsza przerwa techniczna to czteropunktowa przewaga "Złotek". Po chwilowym odpoczynku Polki wyszły trochę rozkojarzone i zrobiło się tylko 9:7, a chwilę potem był już remis po 11. Na szczęście biało-czerwone opanowały emocje i objęły prowadzenie 16:12 na drugiej przerwie technicznej.

To jednak nie koniec emocji, bo Włoszki nie zamierzały się poddawać. Zdobyły trzy punkty z rzędu i nasza przewaga zmalała do jednego punktu. Od tej pory na parkiecie rządziły tylko Polki. 21:15, i w tym momencie losy meczu były już rozstrzygnięte. Ostatecznie nasze siatkarki wygrały tego seta 25:17 i całe spotkanie 3:1, odnosząc pierwsze w tym sezonie zwycięstwo w eliminacjach Grand Prix. Oby tak dalej.