23-letnia Dahlmeier odniosła 15. zwycięstwo w PŚ w karierze, a ósme w tym sezonie, i umocniła się na prowadzeniu w klasyfikacji generalnej. Wiceliderka, broniąca Kryształowej Kuli Czeszka Gabriela Koukalova, zajęła w Korei Płd. dopiero 21. pozycję.

Na trasie, na której w przyszłym roku odbędzie się walka o medale igrzysk olimpijskich, równorzędną walkę z Dahlmeier nawiązała tylko Norweżka Tiril Eckhoff - 8,4 s straty. Trzecia Francuzka Anais Chevalier była wolniejsza już o 41,6 s.

W lutym Niemka została pierwszą w historii biathlonistką, która zdobyła pięć złotych medali mistrzostw świata. Na najwyższym stopniu podium nie stanęła tylko w sprincie, w którym była druga. Pewnie zmierza po zwycięstwo w klasyfikacji generalnej PŚ - ma już 86 punktów przewagi nad Koukalovą.

Hojnisz, mimo również bezbłędnego strzelania, straciła minutę i 20 sekund i z taką stratą przystąpi do sobotniego biegu na dochodzenie na 10 km. Magdalena Gwizdoń była 18. (1.36,3 straty), Kinga Mitoraj - 54. (2.41,6), natomiast Krystyna Guzik uplasowała się na 62. pozycji i nie zakwalifikowała się do sobotnich zawodów.

W piątek w sprincie na 10 km rywalizować będą mężczyźni. Na sobotę zaplanowano biegi na dochodzenie, a na niedzielę - sztafety 4x6 km kobiet i 4x7,5 km mężczyzn.