Wellinger nie czuje presji

Jestem liderem już od kilku dni. Zarówno ciało, jak i umysł pogodziły się z tą sytuacją. Jestem z tego dumny, nie czuję strachu, presji, itp. - przyznał 28-letni skoczek.

Jak dodał, zdążył się już nauczyć, że największe ciśnienie można sobie wytwarzać samemu.

Reklama

Dlatego moje motto brzmi: "skakać prawidłowo". Jeśli porządnie wykonam swoją robotę, to będzie więcej niemieckich flag. Jeśli mi się nie uda, to będzie ich mniej - tłumaczył.

Reklama

Wellinger ma po konkursach w Oberstdorfie i Garmisch-Partenkirchen 1,8 punktu przewagi nad Japończykiem Ryoyu Kobayashim i już 25,2 nad Austriakiem Stefanem Kraftem, który przed rozpoczęciem TCS uchodził za głównego faworyta.

Jeszcze cztery skoki i wszystko będzie jasne. Sztuką jest popełnić jak najmniej błędów, a najlepiej w ogóle ich uniknąć. Jeden skok może zniweczyć cały wysiłek - zauważył lider turnieju.

Stoch najlepszy z Polaków

We wtorek o godz. 13.30 rozpoczną się kwalifikacje na słynnej Bergisel w Innsbrucku, która w przeszłości często krzyżowała plany faworytom, a szczególnie złe wspomnienia mają z niej niemieccy skoczkowie. Obiekt narażony na podmuchy wiatru sprawia kłopoty wielu zawodnikom.

Mam nadzieję, że warunki będą odpowiednie, czyli równe i sprawiedliwe. Ważne, żeby wygrał najlepszy, a nie ten, który będzie miał najwięcej szczęścia - wspomniał Wellinger i podsumował: Na pewno nie boję się Bergisel, nie spędza mi ona snu z powiek.

Najlepszy z Polaków na półmetku 72. edycji Turnieju Czterech Skoczni jest Kamil Stoch, który zajmuje 20. lokatę.