Dziennik Gazeta Prawana logo

Smuda: Jeszcze dziś pomyślę o składzie

29 października 2009, 15:23
Ten tekst przeczytasz w 1 minutę
Franciszek Smuda zaskoczony wyborem na trenera reprezentacji Polski pewnie nie jest, ale przyznaje, że o składzie drużyny jeszcze nie myślał. Na razie rozpiera go duma, że zaakceptował go zarząd PZPN, kibice i media. I, choć dziś prowadzić będzie Zagłębie Lubin w meczu ligowym, obiecuje, że przed końcem dnia pomyśli o tym, kto będzie grał dla Polski.

", że to mnie wybrano" - powiedział PAP Smuda, który na razie pełni również obowiązki trenera KGHM Zagłębia Lubin.

Z informacją o wyborze zadzwonił do niego prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej . "Porozmawialiśmy, pogratulował mi i życzył mi jak najlepszych wyników w pracy z reprezentacją".

Smuda przyznał, że nie myślał jeszcze nad składem drużyny narodowej, ale i wie na co ich stać. "Pomyślę o tym jeszcze dzisiaj" - zapewnił.

To, że do mistrzostw Europy w 2012 roku reprezentacja nie rozegra żadnego meczu o poważną stawkę, nie jest w opinii Smudy problemem, ponieważ . "Dlatego każdy mecz będzie istotny, w każdym trzeba będzie dawać z siebie wszystko i nie będzie można przestać 90 minut" - podkreślił.

Smuda nie wie jeszcze czy zostanie w Zagłębiu. "Kontrakt zobowiązuje mnie do pracy do końca rundy jesiennej. Ta sprawa jest do dyskusji, bo " - ocenił.

Smuda dodał, że teraz koncentruje się na , które rozegrane zostanie o godz. 20. "Zawodnicy są już bardzo mocno skoncentrowani i chciałbym, żeby dzisiaj odnieśli pierwsze zwycięstwo na własnym stadionie".

Zarząd PZPN wybrał Smudę na stanowisko selekcjonera piłkarskiej reprezentacji Polski. Za kandydaturą Smudy opowiedziało się 15 z 16 głosujących członków zarządu. Od głosu wstrzymał się Stefan Majewski, który prowadził drużynę narodową w dwóch ostatnich meczach eliminacji mistrzostw świata, po tym jak zwolniony został Leo Beenhakker.

Copyright
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję
Źródło dziennik.pl
Zapisz się na newsletter
Świadczenia, emerytury, podatki, zmiany przepisów, newsy gospodarcze... To wszystko i wiele więcej znajdziesz w newsletterze Dziennik Radzi. Chcesz się dowiedzieć, kto może przejść na wcześniejszą emeryturę? A może jakie ulgi można odliczyć od podatku? Kto może otrzymać środki w ramach renty wdowiej? Zapisz się do naszego newslettera i bądź na bieżąco!

Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich

Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj