Na początku meczu wyrównana gra toczyła się do siódmego gema, w którym swój serwis przegrał Fyrstenberg - na 3:4. Chwilę później, dzięki przewadze jednego "breaka", Hiszpanie odskoczyli na 5:3, zanim rozstrzygnęli losy tej partii wynikiem 6:4, po 28 minutach gry.

Na otwarcie drugiego seta doszło do kolejnego przełamania podania Fyrstenberga, co rywalom Polaków pozwoliło wyjść na 2:0, 3:1 i 4:2. W tym momencie serwis stracił Matkowski i chwilę później Hiszpanie zakończyli trwające niespełna 50 minut spotkanie, wykorzystując pierwszego meczbola.

W piątek Fysrtenberg i Matkowski zapewnili sobie awans w poniedziałkowym notowaniu rankingu ATP "Doubles Race" na ósme miejsce, ostatnie premiowane prawem gry w kończącym sezon turnieju ATP World Tour Finals w Londynie (22-29 listopada).

Dokonali tego po wyeliminowaniu w ćwierćfinale 6:4, 7:6 (9-7) amerykańskich bliźniaków Boba i Mike'a Bryanów, rozstawionych z dwójką. W Paryżu polscy tenisiści zdobyli 360 punktów . Wyprzedzą dzięki nim Wesleya Moodiego z RPA i Belga Dicka Normana, którzy w Bercy nie powiększyli swojego dorobku, bowiem odpadli w drugiej rundzie (w pierwszej mieli "wolny los").