Rozstawiona z numerem drugim Wozniacki pokonała Rosjankę Nadieżdę Pietrową 6:3, 3:6, 6:0. Mecz trwał godzinę i 47 minut. 19-letnia zawodniczka (najmłodsza spośród tenisistek, które pozostały w turnieju) - po słabszej postawie w drugim secie - w decydującym trzykrotnie wygrała gemy przy serwisie rywalki i pewnie sięgnęła po zwycięstwo.

W ćwierćfinale Dunka trafiła na Chinkę Jie Zheng. "Myślę, że do tego spotkania będę lepiej przygotowana niż do meczu z Pietrową" - przyznała Wozniacki, która mimo zwycięstwa nad Rosjanką nie była do końca zadowolona ze swojej postawy.

"Chwilami nie mogłam złapać właściwego rytmu. Były momenty, gdy <nie czułam> piłki" - dodała zawodniczka. We wtorek polskiego czasu do ćwierćfinału awansowała m.in. Agnieszka Radwańska, która pokonała Francuzkę Marion Bartoli 6:3, 6:2.

Kolejną rywalką rozstawionej z numerem piątym Polki będzie turniejowa "czwórka" Jelena Dementiewa. Rosjanka wygrała z inną Francuzką - Aravane Rezai 6:3, 6:3. Natomiast w deblu Agnieszka Radwańska w parze z Rosjanką Marią Kirilenko przegrały z czesko-słoweńskim deblem Kveta Peschke i Katarina Srebotnik 6:4, 6:7 (4-7), 5:10.