Polka zajmowała trzecie miejsce po rwaniu i tę pozycję udało jej się utrzymać. Drugie miejsce wywalczyła Ukrainka Julia Dowhal - 258 kg (118+140).

Po rwaniu zdecydowanie prowadziła dwukrotna mistrzyni Europy Korobka z wynikiem 127 kg. W trzecim podejściu Ukrainka zaatakowała należący do niej rekord Europy, ale próba wyrwania sztangi o ciężarze 134 kg nie była udana.

Druga była Dowhal - 118 kg, trzecia Ufnal - 110 kg. Polka miała dwa udane podejścia do 105 i 110 kg, trzecie do 112 spaliła.

W podrzucie zawodniczka Budowlanych Opole w pierwszej próbie zaliczyła 127 kg, dwie następne do 131 kg spaliła. Najgroźniejsza rywalka Polki do brązowego medalu Rosjanka Julia Muratowa po rwaniu traciła do Ufnal pięć kilogramów.

Muratowa w pierwszej próbie także zaliczyła 127 kg i gdy reprezentantka Polski dwa razy spaliła 131 kg, Rosjanka założyła na sztangę 132 kg. Gdyby próbę zaliczyła, uzyskałaby w dwuboju taki sam wynik jak Ufnal - 237 kg i zajęła trzecie miejsce, gdyż była od Polski lżejsza.

Dwie próby Muratowej do ciężaru 132 kg nie były jednak udane i dzięki temu Magdalena Ufnal zajęła w mistrzostwach trzecie miejsce.

W walce o tytuł mistrzowski - zgodnie z przewidywaniami - liczyła się tylko Korobka. W pierwszym podejściu zaliczyła 150 kg, drugie do 155 kg spaliła i z trzeciego zrezygnowała. Drugie miejsce w podrzucie z wynikiem 140 kg zajęła Dowhal, trzecie niespodziewanie Niemka Kathleen Schoppe uzyskując 129 kg.