Gollob nie chciał również komentować decyzji o odwołaniu zawodów w Gelsenkirchen. "Sam fakt, że organizatorzy zadecydowali o odwołaniu zawodów o czymś świadczy. Nie miałem możliwości zapoznania się z nawierzchnią toru, więc nie będę się wypowiadał o jego przygotowaniu" - powiedział na gorąco dla SportoweFakty.pl Gollob.

>>>Przeczytaj, co Gollob mówił o torze w Gelsenkirchen

Wprawdzie stadion w Gelsenkirchen może być całkowicie zadaszony, ale materiał użyty do budowy toru był zbyt nasiąknięty wodą. W piątek zwracali na to uwagę zawodnicy, którzy obawiali się o swoje bezpieczeństwo. Organizatorzy nie byli w stanie osuszyć nawierzchni i w tej sytuacji postanowili przenieść zawody do Bydgoszczy.

Po dziesięciu eliminacjach praktycznie przesądzone są losy mistrzostwa i wicemistrzostwa świata. Broniący tytułu Duńczyk Nicki Pedersen ma aż 16 punktów przewagi nad Jasonem Crumpem (w turnieju maksymalnie można zdobyć 24 punkty), z kolei Australijczyk o 16 wyprzedza trzeciego w klasyfikacji Amerykanina Grega Hancocka.

Interesująco zapowiada się natomiast walka o brązowy medal. Hancock ma tylko dwa punkty więcej niż Gollob, a szansę na podium ma także tracący do Polaka cztery punkty Duńczyk Hans Andersen, który wygrał poprzedni turniej w Lonigo.

Do tej pory Gollob zdobył cztery medale IMŚ - srebrny (1999) i trzy brązowe (1997, 1998, 2001). Po raz ostatni stanął na podium siedem lat temu. Przed rokiem, w pierwszym w historii turnieju na Veltins Arena, zajął 11. miejsce. Wygrał Szwed Andreas Jonsson przed Hancockiem.

Stawką rywalizacji będzie także miejsce w czołowej ósemce, co daje prawo występu w przyszłorocznym cyklu GP. Na razie ósmy jest Rune Holta, który ma trzy punkty przewagi nad Brytyjczykiem Scottem Nichollsem, siedem nad Duńczykiem Bjaerne Pedersenem i dziewięć nad Szwedem Fredrikiem Lindgrenem.