Po raz ostatni zawodniczki zmierzyły się przed rokiem na turnieju w Linzu, Isia przegrała po trzysetowej batalii. Tym razem to Serbka musiała uznać wyższość Rawdańskiej.

Agnieszka Radwańska - Ana Ivanović 6:1, 3:6, 6:4

I set:

Radwańska zaczęła dobrze, bo wygrała pierwszego gema.

"Isia" idzie za ciosem - prowadzi już 2:0.

Trzeciego gema wygrała Serbka i to w iście ekspresowym tempie - szybkie piłki i jest 2:1.

O kolejnego gema "Isia" już powalczyła. Było już 40:15 dla Polki i serwowała Ivanović. Serbka wygrała jedną piłkę, ale gem dla Radwańskiej! 3:1.

Kolejny gem również dla naszej tenisistki - 4:1 prowadzi Agnieszka.

Kolejna wymiana jest bardzo wyrównana. Od stanu 15:30 Ivanovic doprowadza do wyniku 40:30. Po długiej wymianie Radwańska doprowadza do wyrównania, przełamuje serwis i wygrywa! 5:1.

Serwuje Agnieszka. Wygrywa już 40:0, wtedy Ivanovic podejmuje walkę. Pierwszy set dla Polki! Oby i w kolejnym poszło tak łatwo!

II set

Po przerwie tenisistki wracają na kort. Drugiego seta rozpoczyna Ana Ivanović. Serbka, która ma problemy z utrzymaniem swojego podania, drugą partię rozpoczęła od wygranej akcji i prowadzenia 15:0. Kolejna piłka to wygrana Polki. Do końca gema Serbka nie dała tenisistce z Krakowa szans i stan w secie 1:0 dla Serbki.

Drugi gem przebiega początkowo pod dyktando Radwańskiej - jest już 40:0 dla Polki, ale Ivanovic doprowadza do remisu. Przewaga Radwańskiej i... jest remis. 1:1.

Kolejny gem jest wyrównany - piłka za piłkę. Potem jednak Serbka wychodzi na prowadzenie 40:15, kończy i wygrywa gema. 1:2.

Lepiej zaczyna Ivanovic. Od stanu 30:0 dla niej Radwańska "wyciąga" jednak na 30:30. Gema wygrywa jednak Serbka - 3:1.

Ivanović idzie za ciosem - znów prowadzi w gemie 30:0 i znów Radwańska musi ją gonić. Przełamanie serwisu Polki i niestety, Agnieszka przegrywa już w gemach 1:4.

W kolejnym gemie "Isia" nawiązuje walkę. Na korcie trwa zacięta walka o każdą piłkę. Najpierw jest 15:15, potem 30:30, potem 40:30 dla Polki. Ivanović jednak wyrównuje. Przewaga Radwańskiej... i jest! 2:4. Może "Isia" nabierze wiatru w żagle?

Następny gem jednak dla Serbki, która "odjeżdża" Polce. Szybkie 40:15 i wygrana rywalki. 2:5.

Radwańska walczy jednak do końca. Ten gem jest bardzo zacięty. "Isia" wygrywa i jest 3:5.

Ostatni gem dla rywalki - set kończy się porażką "Isi" 3:6.

III set

Pierwszy gem, przy serwisie Polki, bardzo szybko wygrała Ivanović. Drugi gem rozpoczą się wyrównanie. Punkt za punkt, ale znów góra była Serbka.

Trzeci gem Polka znów przegrała. Wynik 0:3 postawił ją w bardzo trudnej sytuacji.

Kolejny gem i coraz gorsza sytuacja Radwańskiej. Już 4:0.

Wreszcie! Piąty gem wygrany przez "Isię" przy własnym serwisie. Tylko czy to już nie za późno na nawiązanie walki? Polka znalazła nowe pokłady energii po kolejny gem też padł jej łupem. 2:4!

Radwańska lubi sobie fundować derszczowce. Polce udało się doprowadzić do stanu 4:4!

Dziewiąty gem i "Isia" prowadzi. Wspaniała gra Polki, która przegrywała już 0:4, a teraz prowadzi 5:4.

Dziesiąty gem okazał się byc ostatnim - 6:4. Po raz pierwszy Agnieszka Radwańska pokonała Anę Ivanović. Polka awansowała do ćwierćfinału turnieju w Rzymie.