"Wyjaśniamy tę sprawę. O godz. 13 mamy spotkać się z organizatorami meczu, przedstawicielami klubu" - powiedział w piątek PAP rzecznik komendanta stołecznego policji Maciej Karczyński. Dodał, że nikt formalnie nie zgłosił policji popełnienia przestępstwa.

Reklama

Jak nieoficjalnie dowiedziała się PAP ze źródeł zbliżonych do sprawy, policja sprawdza m.in. czy są przesłanki do stwierdzenia ewentualnego naruszenia prawa.

Czwartkowy mecz rozgrywany był w Warszawie. Piłkarze Legii pokonali Hapoel 3:2. Przed spotkaniem na trybunie zajmowanej przez najbardziej zagorzałych fanów Legii pojawił się wielki transparent "Jihad Legia". Napis wykonano czcionką stylizowaną na alfabet arabski. Kibiców nie powstrzymały apele spikera o powstrzymanie się od zachowań o charakterze rasistowskim.

http://www.youtube.com/watch?v=PbnuaROBaSo

W kulturze islamu dżihad oznacza dokładanie starań i podejmowanie trudów w celu wzmocnienia wiary i islamu. Termin ten często jest jednak tłumaczony jako "święta wojna".

Do dżihadu nawiązuje też kilka organizacji o charakterze militarno-terrorystycznym - m.in. Palestyński Islamski Dżihad. Nazwa ta była też wykorzystywana przez libańską grupę Hezbollah.