Pierwsze mecze play off zaplanowano na 9/10 czerwca 2012 roku, rewanż tydzień później. Gospodarzem pierwszego spotkania jest Litwa. Zwycięzca dwumeczu awansuje do mistrzostw świata.

Reklama

Los okazał się raczej łaskawy dla drużyny trenera Bogdana Wenty, bowiem Litwa zaliczana jest do europejskich średniaków.

"Losowanie było bardzo dobre i sądzę, że nie powinniśmy mieć problemów z awansem. To jest taki średniak europejski, ale w sporcie różnie bywa. Szczerze mówiąc, przy poważnym potraktowaniu przeciwnika, a przecież inaczej nie można postępować, powinniśmy gładko sobie poradzić w obu meczach" - powiedział PAP obecny w Belgradzie honorowy prezes Związku Piłki Recznej w Polsce, wieloletni szkoleniowiec reprezentacji Polski, z którą w 1976 roku wywalczył brązowy medal olimpijski, prof. Janusz Czerwiński.

Turniej finałowy mistrzostw świata w Hiszpanii odbędzie się w dniach 11-27 stycznia 2013 roku. Wezmą w nim udział 24 kraje, w tym 14 z Europy. Ze Starego Kontynentu na Półwyspie Iberyjskim na pewno wystąpią - oprócz gospodarzy i obrońców tytułu Francuzów - Duńczycy, Serbowie i Chorwaci, bowiem zajęli najwyższe lokaty w ME, które w niedzielę kończą się w Belgradzie. Pozostałych dziewięciu finalistów wyłonią barażowe dwumecze.

Wyniki losowania play off MŚ 2013:

Litwa - Polska Rosja - Czechy Słowenia - Portugalia Słowacja - Białoruś Macedonia - Austria Węgry - Norwegia Islandia - Holandia Niemcy - Bośnia i Hercegowina Szwecja - Czarnogóra