Jego nazwisko zniknie z naszych tabel, ale oczekujemy jeszcze na zakończenie ewentualnego procesu apelacyjnego - napisano w oświadczeniu New York Road Runners, organizatora maratonu.

Reklama

Armstrong dwukrotnie startował w tej imprezie. W 2006 roku, biegnąc w asyście m.in. Alberto Salazara, Joana Benoit i Hichama El Guerrouja, zajął 868. miejsce - 2:59.36, a rok później był 232. i znacznie poprawił swój rezultat - 2:46.43.

Założona przez Armstronga fundacja na rzecz walki z rakiem Livestrong pozostanie jednak częścią maratonu i nadal będziemy przypominać o wsparciu, którego Lance udzielił Grete Weitz w ciągu pięciu lat jej walki z tą straszną chorobą - dodano w oświadczeniu, wspominając o słynnej Norweżce, dziewięciokrotnej triumfatorce biegu w Nowym Jorku (w latach 1978-1988), zmarłej w ubiegłym roku w wieku 57 lat.

Armstrong stracił już wszystkie zwycięstwa odniesione po 1 sierpnia 1998 roku, w tym siedem triumfów w Tour de France. Poza tym mer miejscowości L'Alpe d'Huez, gdzie Amerykanin wygrał dwa górskie etapy, zapowiedział zmianę nazwy dwóch zakrętów "Lance Armstrong" na trasie tego mitycznego podjazdu.