"The Bhoys" mieli trzy punkty przewagi na zespołem z Ukrainy, ale gorszy bilans bezpośrednich spotkań. Gdyby więc Celtic przegrał na wyjeździe z AC Milanem, a Szachtar wygrał u siebie z Benfiką Lizbona, to do dalszej fazy awansowałby klub z Doniecka.

Mistrzowie Szkocji musieli więc wywalczyć w Mediolanie co najmniej remis, który byłby korzystny także dla gospodarzy. Obrońcy tytułu awansowaliby wtedy z pierwszego miejsca w grupie. Ale "Rosoneri" chcieli się zrewanżować za porażkę w Glasgow.

I dopieli swego. Prowadzą 1:0. W 70. minucie Brazylijczyk Cafu idealnie wyłożył piłkę Filippo Inzaghiemu. Boruc nie miał żadnych szans na obronę strzału "Superpippo". Gdyby nie Polak Celtic poniósłby klęskę na San Siro. Boruc bronił jak w transie. Miał też trochę szczęścia.

Trener Celtiku Gordon Strachan bardzo chciał, żeby jego piłkarze chociaż doprowadzili do remisu. W końcówce wpuścił na boisko Macieja Żurawskiego.

Ale nie musiał się wysilać. Piłkarze Szachtara poszli na rękę Celtikowi. Przegrali z Benfiką 1:2. Andrija Piatowa już na początku meczu dwukrotnie pokonał Paragwajczyk Oscar Cardozo. W 30. minutę bramkę kontaktową dla Szachtara zdobył Cristiano Lucarelli. Włoch wykorzystał pewnie rzut karny przyznany za faul na nim.

Piętnaście minut po przerwie Mariusz Lewandowski zszedł z boiska. Grał dobrze, ale trener potrzebował ofensywnego piłkarza. Postawił na Tomasa Hubschmanna. Ale niewiele to dało.

We wtorek swoje mecze grały tylko zespoły z Grupy D, ponieważ za tydzień Milan bierze udział w Klubowych Mistrzostwach Świata i UEFA zdecydowała się na wcześniejsze rozegranie tych dwóch spotkań.