Jędrzejczak w swoim wyścigu eliminacyjnym zajęła dopiero 5. miejsce z czasem 4.09,68. I był to dopiero 15. rezultat dnia. Najszybciej w eliminacjach popłynęła Włoszka Federica Pellegrini - 4.02,86.

Być może nasza reprezentantka oszczędzała siły na półfinałowy start na 100 metrów stylem motylkowym. Na tym dystansie spisała się zdecydowanie lepiej, awansując do półfinału. Jędrzejczak uzyskała 5. czas eliminacji - 58,82, a najszybsza była Holenderka Inge Dekker - 57,95.

Ale swój drugi złoty medal postara się zdobyć Korzeniowski. Do krążka za zwycięstwo w wyścigu na 400 metrów kraulem spróbuje dołożyć kolejny na dystansie 200 metrów motylkiem. Nasz pływak zajął drugie miejsce w eliminacjach tej konkurencji. Polak uzyskał w eliminacjach 1.55,20, a lepszy od niego okazał się tylko Węgier Laszlo Cseh - 1.54,97. Niewiele, bo zaledwie 0,12 s, do awansu do finału zabrakło Marcinowi Babuchowskiemu. Polak wynikiem 1.56,28 i tak pobił o 0,02 rekord życiowy. Trzeci z naszych zawodników Mateusz Kierzkowski zajął 13. pozycję - 1.57,42. To rezultat lepszy od jego dotychczasowego rekordu życiowego o 1,83.

Beata Kamińska, mistrzyni Europy na krótkim basenie na 100 metrów stylem klasycznym sprzed dwóch lat, awansowała w tej konkurencji do półfinałowych wyścigów. Polka uzyskała 13. wynik eliminacji - 1.08,40. Sztuka awansu do półfinału nie udała się Iwonie Prędeckiej, która była 38. z rezultatem 1.10,92. Najlepsza w nich była niespełna 16-letnia Rosjanka Juliana Jefimowa - 1.07,21.

Nie udało się Sławomirowi Kuczce awansować do półfinału na dystansie 50 metrów stylem klasycznym. Polak został sklasyfikowany dopiero na 37. miejscu, uzyskując czas 28,77. Najszybciej w eliminacjach popłynął Norweg Aleksander Hetland - 26,93

Bardzo ciekawie zapowiada się finał wyścigu na 1500 metrów kraulem. Faworytów do złota jest dwóch i obaj są Polakami! Kto wygra? Mateusz Sawrymowicz, czy Przemysław Stańczyk? Dowiemy się po południu.