Polka bardzo dobrze rozpoczęła mecz. Wygrała pierwsze trzy gemy. Rywalka była tylko tłem dla świetnie grającej Agnieszki. Garbin dopiero w czwartym podejściu wygrała gema. "Isia" nie pozwoliła jednak rywalce wyrównać. Szybko wygrała seta 6:3.

W drugim Tathiana Garbin chciała koniecznie wyjść na prowadzenie i potem kontrolować wynik. Poszło jej lepiej niż w pierwszym secie. Prowadziła 3:2. Ale wtedy sprawy w swoje ręce wzięła Radwańska. Wygrała cztery gemy z rzędu i cały mecz w dwóch setach.

To był rewanż za siostrę i własną porażkę rok temu na twardych kortach w Miami. Wtedy Garbin gładko wygrała 6:4, 6:2. Od tamtego czasu 30-letniej zawodniczce tylko raz udało się jednak przejść drugą rundę turniejów rangi WTA. W środę znowu jej się nie udało.

W trzeciej rundzie Agnieszka Radwańska zmierzy się z Serbką Aną Ivanović. Finalistka tegorocznego Australian Open pokonała Białorusinkę Olgę Govorcovą 6:3, 6:1.