To prawdziwy szok dla wszystkich kibiców Realu. "Królewscy" przegrali 1:2 i odpadli z Ligi Mistrzów.

Pierwsza połowa w Madrycie nie przyniosła żadnych goli. Prawdziwe emocje zaczęły się po przerwie. W 70. minucie boisko opuścił Pepe i gospodarze grają w dziesiątkę. 3 minuty padła pierwsza bramka dla Romy. Nie minęły dwie minuty i Real zremisował. Niewiele to jednak dało. W doliczonym czasie gry "Królewskich" dobił Vucinic.

W Rzymie lepsi byli gospodarze, którzy pokonali "Galacticos" 2:1.

Trener Realu, Bernd Schuster, nie mógł w tym meczu skorzystać z Sergia Ramosa (dyskwalifikacja), Ruuda van Nistelrooya, Wesleya Sneijdera i Arjena Robbena. Wszyscy ci gracze mają poważne urazy.

Pozostałe mecze nie były już tak ciekawe, ale emocji nie zabrakło. Olympiakos przgrał z Chelsea 0:3, a ponieważ w pierwszym meczu był bezbramkowy remis, to zespół z Pireusu odpadł z Champions League.

Schalke uzyskało w pierwszym meczu u siebie tylko jednobramkową przewagę nad Porto. Na wyjeździe z kolei straciło bramkę, mimo iż od 83. minuty Porto grało w dziesiątkę. Dogrywka też nie przyniosła rozstrzygnięcia. Dopiero w karnych Schalke zapewniło sobie awans do ćwierćfinału.