Przy stanie 4:2 w pierwszym secie dla debla Jans-Rosolska deszcz przerwał grę na ponad dwie godziny. Po powrocie na kort Polki szybko rozstrzygnęły losy pierwszej partii, a w drugiej objęły prowadzenie 4:1.

Rywalki zdobyły dwa następne gemy, ale Polki odskoczyły na 5:3 i chwilę później wykorzystały pierwszą z dwóch piłek meczowych, kończąc trwający 63 minuty pojedynek.

Teraz polskie tenisistki trafić mogą na rozstawione z numerem 16. Chinki Zi Yan i Jie Zheng, które w sobotę triumfowały w turnieju WTA - Warsaw Open na kortach Legii Warszawa. Te jednak wcześniej muszą się uporać z Rumunką Ediną Gallovits i Białorusinką Olgą Goworcową.

Oprócz Jans i Rosolskiej, na paryskich kortach wystąpią w grze podwójnej jeszcze siostry Agnieszka i Urszula Radwańskie, które wylosowały w pierwszej rundzie Ukrainkę Wiktorię Kutuzową i Francuzkę Aravane Rezai, a także Marta Domachowska w parze z Austriaczką Tamirą Paszek, a ich rywalkami będą Amerykanka Julie Ditty i Argentynka Maria-Emilia Salerno.

Wynik spotkania pierwszej rundy gry podwójnej kobiet:

Klaudia Jans, Alicja Rosolska (Polska) - Merlana Jugic-Salkic,Tatiana Puczek (Bośnia i Hercegowina, Białoruś) 6:4, 6:3.