Osobą ze świata sportu, której nazwisko pojawia się na liście absolwentów Collegium Humanum jest m.in. Otylia Jędrzejczak. Była mistrzyni olimpijska w pływaniu, a obecnie szefowa Polskiego Związku Pływackiego potwierdziła "Przeglądowi Sportowemu", że zrobiła podyplomowe studia MBA właśnie na Collegium Humanum.

Reklama

Papkę na Collegium Humanum uzyskał dyplom MBA

Takim samym dyplomem zdobytym na Collegium Humanum może pochwalić się Papke. 47-latek to wielokrotny reprezentant Polski w siatkówce, mistrz kraju z Mostostalem Azoty Kędzierzyn-Koźle i były prezes Polskiego Związku Piłki Siatkowej, a obecnie jeden z najaktywniejszych posłów w Sejmie RP.

Reklama

W sprawie Collegium Humanum śledztwo prowadzi CBA. Pierwszą osobą, która została zatrzymana był rektor uczelni, Paweł Cz. Następnie aresztowany został Zbigniew D. Panowie mieli zorganizować proceder, polegający na handlu fałszywymi dyplomami ukończenia studiów wyższych.

Dyplomy za łapówki

Za łapówki można było uzyskać dokumenty związane m.in. z ukończeniem studiów MBA uprawniającymi do zasiadania w radach nadzorczych spółek z udziałem Skarbu Państwa bez konieczności uczęszczania na zajęcia i zaliczania egzaminów.

W materiałach śledczych pojawiają się m.in. nazwiska piłkarzy reprezentacji Polski Roberta Lewandowskiego i Arkadiusza Milika. Obaj oficjalnie zaprzeczyli, żeby mają jakiekolwiek związki z Collegium Humanum.