Paweł Malinowski, prezes PROFBUD, sponsora polskiej reprezentacji olimpijskiej wyszedł z inicjatywą, że mieszkania od jego firmy otrzymają również wicemistrzynie olimpijskie: Klaudia Zwolińska (kajakarstwo górskie), Julia Szeremeta (boks) oraz Daria Pikulik (kolarstwo torowe).
Dziewczyny dały niezwykły pokaz waleczności determinacji
Jesteśmy ogromnie dumni z dokonań Aleksandry Mirosław podczas tegorocznych igrzysk – wywalczenia złotego medalu, pobicia rekordu świata i rekordu olimpijskiego – to naprawdę imponujący wynik – podkreślił Paweł Malinowski.
Wszyscy wiemy, jak wiele pracy i wysiłku włożyli polscy reprezentanci już choćby w to, aby się na tych igrzyskach znaleźć, nie mówiąc już o wywalczeniu miejsca na podium. Tym bardziej jesteśmy wdzięczni Klaudii Zwolińskiej, Julii Szeremecie oraz Darii Pikulik za ich srebrne medale. Te młode, utalentowane zawodniczki, dały nam wszystkim niezwykły pokaz waleczności determinacji, rozbudzając ducha sportu chyba w każdym polskim sercu, za co jesteśmy im bardzo wdzięczni. W dowód tej wdzięczności z nieukrywaną dumą i radością pragniemy przekazać wicemistrzyniom olimpijskim z Paryża nowe mieszkania – zapewnił sponsor.
10 medali w Paryżu, ale tylko jeden złoty
Profbud w styczniu b.r. ogłosił podpisanie umowy sponsorskiej (na lata 2024-2027) z Polskim Komitetem Olimpijskim, w ramach której zobowiązał się przekazać mieszkania w swojej nowo powstającej inwestycji w aglomeracji warszawskiej, zdobywcom złotych medali w dyscyplinach indywidualnych oraz członkom zespołów startującym w dwójkach, czwórkach oraz sztafetach.
Polscy olimpijczycy w Paryżu wywalczyli 10 medali - jeden złoty, cztery srebrne i pięć brązowych.
Michał Ignasiewicz, dziennikarz, redaktor Dziennik.pl. Warszawiak, po dwóch szkołach Mistrzostwa Sportowego. Siatkarzem nie został, bo zabrakło mu wzrostu, w piłce nożnej nie zrobił kariery, bo byli lepsi. Ale do trzech razy sztuka, więc spełnia się w roli dziennikarza sportowego. Zaczynał gdy miał 20 lat w Super Expressie. Później był m.in. Przegląd Sportowy, Dziennik, Futbol News. Fan futbolu nie tylko tego na poziomie Ligi Mistrzów. Po pracy sam zasiada na ławce trenerskiej i prowadzi swoją piłkarską drużynę. Ukończył Wyższą Szkołę Dziennikarską im. Melchiora Wańkowicza i Akademię im. Aleksandra Gieysztora w Pułtusku.