"Tomasz Adamek oraz bracia Kliczko podpisali umowę. Walka odbędzie się we wrześniu i prawdopodobnie rywalem Polaka będzie Władimir. Jeśli z jakiś powodów nie będzie mógł stanąć w ringu, Adamek stoczy walkę z Witalijem" - powiedziała Duva, cytowana przez portal "boxing.fanhouse.com".

Reklama

Niezależnie od rywala pięściarza z Gilowic, stawką będzie mistrzostwo świata wagi ciężkiej. Władimir jest w posiadaniu tytułów WBO, IBF oraz mniej prestiżowej federacji IBO. Natomiast starszy Witalij dzierży pas WBC. O dokładnej dacie pojedynku zdecydują stacje telewizyjne.

"Wszystkie warunki kontraktu zostały zaakceptowane przez obie strony. Pozostało tylko ustalenie dokładnej daty, ale to już jest sprawa niemieckiej telewizji i HBO - powiedział z kolei współpromujący Adamka Ziggy Rozalsky. - Podpisaliśmy bardzo korzystną umowę, z najlepszym pięściarzem wagi ciężkiej. Tomek po raz kolejny pokazał, że jest w stanie osiągnąć rzeczy, o których inni mogą tylko pomarzyć".

Wcześniej obaj pięściarze stoczą po jednej walce: Adamek zmierzy się w kwietniu z nieznanym jeszcze rywalem, a Władimir Kliczko będzie bronił pasów WBO i IBF w starciu z Brytyjczykiem Dereckiem Chisorą. Pojedynek odbędzie się 30 kwietnia w Mannheim. Na zawodowych ringach Adamek, były mistrz świata w wagach półciężkiej i junior ciężkiej, wygrał 43 walki, a jedną przegrał.

Mierzący 200 cm wzrostu Władimir Kliczko, były pięściarz Gwardii Warszawa, od czterech lat jest posiadaczem pasa IBF, a od dwóch - WBO. Rozpoczął zawodową karierę w 1996 roku, po zdobyciu złotego medalu olimpijskiego w Atlancie. Łącznie stoczył 58 profesjonalnych walk, z których 55 wygrał, a trzy przegrał.