Bilety, w cenie od 80 do 2950 złotych, są dostępne od godz. 12 na stronach internetowych www.eventim.pl oraz www.stadionwroclaw.pl.

Reklama

Starcie bokserów ma uświetnić otwarcie wrocławskiej areny budowanej na piłkarskie mistrzostwa Europy w 2012 roku. Będzie to pierwsza walka o mistrzostwo wagi ciężkiej organizowana w Polsce. Pojedynek obejrzy około 40 tys. widzów. Będzie transmitowany do ponad 110 krajów na całym świecie przez takie stacje stacje telewizyjne, jak HBO (USA) czy RTL (Niemcy).

Witalij Kliczko jest czempionem WBC od 2004 roku, tj. od zwycięstwa przed czasem nad zawodnikiem z Republiki Południowej Afryki Corrie Sandersem. W pierwszej obronie, również w ósmej rundzie, pokonał Brytyjczyka Danny'ego Williamsa. Później, m.in. ze względu na kłopoty zdrowotne, niemal na cztery lata pożegnał się z ringiem. W walce powrotnej pokonał Nigeryjczyka Samuela Petera i ponownie sięgnął po pas jednej z najbardziej prestiżowych federacji bokserskich na świecie. Od 2009 roku rozprawił się z kolejnymi sześcioma rywalami, w tym Albertem "Smokiem" Sosnowskim. W sportowym rekordzie Ukrainiec ma 42 wygrane i dwie porażki.

Adamek dopiero od półtora roku występuje w wadze ciężkiej, a wcześniej trofea zdobywał w niższych kategoriach. Jako zawodowiec wygrał 44 walki, a tylko jedną przegrał - z Chadem Dawsonem (USA). To było kilka lat temu, gdy Polak nie ważył prawie 100 kg, jak obecnie, tylko 80.