27-letni Proksa przyznał, że zderzenie głowami w drugiej rundzie, po którym cały czas krwawił, bardzo go zdeprymowało. Jego zdaniem ta kontuzja zmieniła wszystko, zburzyła cały plan konfrontacji.

Reklama

Nie szukam żadnego usprawiedliwienia, wymówki. Przyjmuję porażkę na gardę i jeszcze w ringu poprosiłem Walijczyka o rewanż, na co przystał. Nie mogę być zadowolony z przebiegu pojedynku, chociaż już w pierwszej rundzie złapałem czucie i wierzyłem, że w następnych będzie co raz lepiej. Zderzyliśmy się jednak głowami, co się w boksie zdarza. Do teraz nie widzę na lewe oko. Walczyłem instynktem - mówił reporterom po zejściu z ringu Proksa.

Podkreślił, że ta porażka, pierwsza w profesjonalnej karierze po 26 wygranych pojedynkach, jest dla niego niepojęta.

Najbardziej przykre jest to, że nie czuję się zmęczony. W tym krwawym pojedynku zabrakło mi też trochę szczęścia, bo Walijczyka trzykrotnie wybawił z poważnych opresji gong - dodał.

Dwunasta runda należała do Polaka, ale to było za mało, by mógł zatrzymać mistrzowski pas. Dwóch sędziów zdecydowało o wygranej Walijczyka, a jeden o remisie.

30-letni Hope (17 wygranych i trzy porażki) powiedział: "Miałem wiele respektu dla rywala. Z pewnością nie byłem faworytem, ale przyszedł mój dzień. W ringu poczułem życiową formę, która jest efektem ciężkiego treningu. W mojej karierze różnie bywało, ale w końcu jestem na szczycie".

Proksa wywalczył pas mistrza kontynentu w ubiegłym roku po zwycięstwie w Neubrandenburgu przed czasem nad Sebastianem Sylvestrem. Niemiec nie wyszedł do czwartej rundy. Kolejnym przeciwnikiem Polaka miał być inny niemiecki pięściarz Sebastian Zbik, ale nie zdecydował się na konfrontację.