To są kwoty brutto, które należy pomniejszyć o podatek, gażę dla promotorów i trenerów itd.

Reklama

Walka odbędzie się w nocy z soboty na niedzielę (początek ok. godz. 3 czasu warszawskiego) w Nowym Jorku.

Konfrontację w ringu poprowadzi Arthur Mercante, a sędziami punktowymi będą: Guido Cavalleri, Eric Marlinski i Tom Schreck.

29-letni Głowacki pierwszy raz będzie bronił mistrzowskiego pasa WBO, który wywalczył w sierpniu ubiegłego roku nokautując Niemca Marco Hucka.

Na zawodowych ringach Polak wygrał wszystkie 25 pojedynków. Z kolei dziesięć lat starszy "U.S.S." Cunningham ma na koncie 28 zwycięstw, siedem porażek i remis. W przeszłości bokser ze Stanów Zjednoczonych przegrał i wygrał z Krzysztofem Włodarczykiem (odebrał mu pas IBF), a potem dwukrotnie musiał uznać wyższość Tomasz Adamka, w tym raz w wadze ciężkiej.

W walce wieczoru, w kategorii półśredniej, Amerykanin Errola Spence Jr (19-0) zmierzy się z rodakiem, byłym czempionem wagi junior półśredniej i zarazem dawnym rywalem słynnego Filipińczyka Manny'ego Pacquiao, Chrisem Algierim (21-2).

Opublikowano też zarobki tych dwóch zawodników - Spence Jr otrzyma 225 tys. dol., zaś Algieri - 325.

Na tej gali wystąpi też Łukasz Maciec (22-3-1). Rywalem lubelskiego boksera na dystansie ośmiu rund będzie Jeremy Ramos (9-3) z USA. Konfrontacja odbędzie się w wadze junior średniej.

Reklama