40-letnia posiadaczka mistrzowskiego pasa w wadze superpółśredniej organizacji WBC (World Boxing Council) zmierzy sie z Chorwatką Ivaną Habazin. Bilety zostały już wyprzedane, lecz zawodniczka przedstawiła swoje ultimatum. - Jeżeli tak się nie stanie, odwołam walkę - zapowiedziała.

Reklama

- Podczas moich ostatnich pięciu pojedynków rundy prezentowali mężczyźni. Uważam, że jeżeli w ringu walczą dwie kobiety, to obecność skąpo odzianych młodych dziewcząt, które dla męskiej publiczności są tylko obiektami seksualnymi, jest dyskryminacją. Dlatego chcę absolutnie mieć męską obsługę. Tylko tak jest fair - wyjaśniła Lauren.

Promotor walki Nisse Sauerland zgodził się z ultimatum bokserki. - Właśnie szukamy odpowiednich osób i chętnych jest tak dużo, że walka z pewnością się odbędzie na zasadach przedstawionych przez Mikaelę - zapewnił.

Lauren rozpoczęła uprawiać boks amatorski w 2004 roku po zakończeniu kariery pływackiej, podczas której zdobyła 16 tytułów mistrzyni kraju i reprezentowała Szwecję na igrzyskach olimpijskich w Atenach (2004). Za zawodowym ringu zadebiutowała w 2009 roku. W karierze stoczyła 29 walk, z których wygrała 26.