GGG, będziesz następny, przyjacielu - ogłosił przed ponad 20-tysięczną publicznością w Las Vegas 26-letni Alvarez. Długo oczekiwana walka, na którą kontrakt już podpisano, ma się odbyć 16 września. Do ustalenia pozostało tylko miejsce.

Reklama

Od Chaveza Jr "Canelo" był dla wszystkich trzech arbitrów lepszy w każdej z 12 rund. Sędziowie punktowali jego zwycięstwo 120:108. Była to jego 49. wygrana (34 odniósł przez nokaut) na zawodowym ringu. Jego bilans uzupełniają porażka ze słynnym Amerykaninem Floydem Mayweatherem Jr i remis. Był dużo szybszy i bardziej precyzyjny od przeciwnika (228:71 w wyprowadzonych ciosach, 83:15 w tych, które doszły celu).

To była próbka tego, na co mnie stać. A jako pięściarza stać mnie na wszystko - powiedział Alvarez, który otrzymał za tę walkę pięć milionów dolarów, o dwa więcej niż Chavez Jr (50-3-1, 32 KO).

31-letni syn legendarnego Julio Cesara Chaveza próbuje odbudować karierę po dopingowej wpadce. Pojedynek kończył jednak z mocno krwawiącym, praktycznie od trzeciej rundy, nosem oraz niemal całkowicie opuchniętym lewym okiem.

Niepokonany (37-0, 33 KO) Gołowkin posiada pasy mistrzowskie wagi średniej federacji WBC, IBF, WBA i IBO.

Reklama

Jestem podekscytowany tym, co stanie się we wrześniu. To będzie wielka, historyczna bitwa. Na pewno będę gotowy - podkreślił 35-letni Kazach.