Rywalizacja między obu pięściarzami naprawdę zaczęła się w trzeciej rundzie. Podczas dwóch pierwszych odsłon bokserzy szukali słabych stron u przeciwnika.

Reklama

Potem uważany za faworyta Włodarczyk systematycznie zwiększał przewagę nad Nigeryjczykiem. Polak potrafił też umiejętnie schodzić z linii ciosu Durodola.

Włodarczyk wygrał jednogłośnie na punkty (98:92, 97:93, 97:93) ze słynącym z wyjątkowo mocnych uderzeń rywalem. Jego taktyka okazała się skuteczniejsza.

Reklama

"Diablo" Włodarczyk w tym roku skończy 37 lat. Jest byłym mistrzem świata WBC oraz IBF w kategorii junior ciężkiej. Na ringu zawodowym występuje od 18 lat. Stoczył 60 walk, wygrał 55, w tym 38 przez nokaut. Rok starszy Durodola ma na koncie 27 zwycięstw w 33 walkach.

Pojedynek wieczoru gali boksu w Jasionce k. Rzeszowa między Włodarczykiem a Durodolą poprzedziło sześć walk. Cztery z nich zostały zakończone przed czasem. W pierwszej, w wadze super półśredniej, 28-letni Białorusin Maksim Hardzeika zwyciężył w drugiej rundzie przez poddanie Tomasza Gołucha.

Kolejny pojedynek Rafał Jackiewicz wygrał z białoruskim zawodnikiem Aleksandrem Dzemką; było to 50. zwycięstwo Polaka w jego karierze. Natomiast w starciu Estończyka Pawła Semjonowa z Przemysławem Zyśką lepszy okazał się nasz bokser.

Reklama

W czwartej walce już w drugiej rundzie Ukrainiec Fiodor Czerkaszyn zwyciężył pochodzącego z Belgii Ayoub Nefzi. Podobnie było w następnym pojedynku. Łukasz Różański, także w drugiej rundzie, pokonał Brytyjczyka Michaela Sprotta.

Z kolei Paweł Stępień potrzebował dwóch minut, żeby posłać na deski Argentyńczyka Ricardo Marcelo Ramallo. Wygrywając Stępień obronił tytuł międzynarodowego mistrza Polski w wadze półciężkiej.

Gala bokserska KnockOut Boxing Night 2 zakończyła dwudniowy Kongres Sportów Walki, który odbywał się w Jasionce.

W jego trakcie wystąpili m.in. trenerzy Fiodor Łapin, Paweł Gasser, a także były mistrz świata federacji WBO Krzysztof Głowacki i aktualna mistrzyni globu WBC Ewa Piątkowska. Zajmowano się m.in. przybliżeniem korzyści fizycznych i mentalnych płynących z uprawiania sztuk i sportów walki, tłem filozoficznym tradycyjnych sztuk walki czy ich wizerunkiem społecznym.

Kongres oraz galę zorganizowała grupa KnockOut Promotion w hali G2A Arena Centrum Wystawienniczo-Kongresowego województwa podkarpackiego w Jasionce.