Kilka dni temu w wywiadzie dla PAP Kownacki pytany o najbliższe wyzwania sportowe, odpowiedział: "Kilka razy coś było na rzeczy, ale nie lubię mówić o szczegółach zbyt wcześnie, bo plany się zmieniają. Chociaż moje akurat są takie same - chcę trenować, boksować i wygrywać. Moim celem w życiu jest bycie pierwszym polskim mistrzem świata wagi ciężkiej i mam nadzieję, że w najbliższym czasie to osiągnę. Nie mogę się doczekać powrotu do ringu, za którym już naprawdę się stęskniłem".

Reklama

Mieszkający w Stanach Zjednoczonych 30-letni Kownacki jest niepokonany na zawodowych ringach, wygrał wszystkie 19 pojedynków, w tym 15 przed czasem.

38-letni Arreola ma na koncie 38 zwycięstw, pięć porażek i remis. Trzykrotnie bez powodzenia boksował o pas mistrza świata WBC. W 2009 roku przegrał z Ukraińcem Witalijem Kliczką, w 2014 lepszy okazał się Kanadyjczyk Bermane Stiverne, a w 2016 doznał porażki w walce z rodakiem Deontayem Wilderem.

Reklama

W 2010 roku Tomasz Adamek, były czempion kategorii półciężkiej oraz junior ciężkiej, wygrał niejednogłośnie na punkty z Arreolą.