Jak podał MKOl, kwalifikacje europejskie w Londynie, które miały trwać do 24 marca, zakończą się po poniedziałkowej sesji wieczornej.

Reklama

W późniejszym terminie zostaną przedstawione szczegółowe informacje na temat procesu kwalifikacji dla poszczególnych regionów.

Grupa zadaniowa ds. boksu Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego (BTF), która organizuje turniej w Copper Box w Londynie, wcześniej informowała, że od poniedziałku zawody odbędą się bez publiczności. Teraz jednak postanowiono zakończyć rywalizację.

BTF ostatecznie podjęło decyzję o zawieszeniu imprezy, w związku z rosnącymi ogólnoświatowymi ograniczeniami dotyczącymi podróży i środkami kwarantanny, aby umożliwić uczestnikom z ponad 60 krajów dostosowanie swoich planów podróży i powrót do domu - poinformował MKOl w oświadczeniu.

BTF będzie codziennie oceniać sytuację, dążąc do dokończenia podziału pozostałych miejsc na boks w Tokio 2020 w maju i czerwcu - dodano.

W poniedziałek w Londynie zwycięstwo odniosła Sandra Drabik (51 kg) i już tylko jedna wygrana dzieliła ją od zdobycia kwalifikacji olimpijskiej. Tego dnia porażki ponieśli Mateusz Polski (69 kg) i Ryszard Lewicki (75 kg).

Jedno zwycięstwo od występu na igrzyskach dzieliło też Karolinę Koszewską (69 kg) i Damiana Durkacza (63 kg). Kilkoro innych reprezentantów Polski miało walczyć w kolejnych dniach.

We wtorek MKOl przeprowadzi rozmowy z szefami międzynarodowych organizacji sportowych w odpowiedzi na wybuch epidemii koronawirusa, a także zorganizuje telekonferencję w celu omówienia ostatnich wydarzeń.

Igrzyska w Tokio mają rozpocząć się 24 lipca, ale coraz częściej pojawiają się pytania, czy uda się zorganizować olimpijskie zmagania w tym terminie.

Pandemia zapalenia płuc wywoływanego przez nowy rodzaj koronawirusa wybuchła w grudniu w Wuhan w środkowych Chinach. Według oficjalnych danych potwierdzono dotychczas ponad 175 tys. przypadków zakażenia i ok. 6,7 tys. zgonów zarażonych wirusem.