Mistrz świata w najszybszym przejeździe osiągnął czas 1.16,619 i o 0,113 wyprzedził Hiszpana Fernando Alonso (Ferrari) oraz o 0,52 swojego rodaka Nico Rosberga (Mercedes).

Reklama

Kierowcy Lotusa-Renault, w którego barwach startował przed poważnym wypadkiem samochodowym w lutym Robert Kubica, zajęli miejsca w środku stawki. Rosjanin Witalij Petrow był dziewiąty, a Niemiec Nick Heidfeld został sklasyfikowany dwie pozycje niżej.

Z powodu kłopotów z napędem w treningu nie uczestniczył kolega Vettela z teamu Red Bull Australijczyk Mark Webber. Z kolei wyciek na tor wody, co było przyczyną niegroźnych wypadków siedmiokrotnego mistrza świata Niemca Michaela Schumachera (Mercedes) i Włocha Vitantonio Liuzziego (Hispania), spowodował kilkunastominutową przerwę w sesji.

GP Monaco to jedyne zawody w kalendarzu F1, przed którymi pierwsze dwa treningi odbywają się w czwartek. Kwalifikacje i wyścig rozpoczną się, odpowiednio, w sobotę oraz niedzielę o godz. 14.

Po pięciu tegorocznych startach w MŚ zdecydowanie prowadzi Vettel - 118 punktów. Drugi jest Lewis Hamilton (McLaren) - 77 pkt, a trzeci Webber - 67.