Kubica od 2009 roku jest właścicielem rajdowej Skody Fabii WRC. W 2007 roku tym egzemplarzem startował Czech Jan Kopecky, który pojechał w trzech rundach mistrzostw świata - rajdach Monte Carlo, Niemiec i Korsyki.

Reklama
Facebook

Fabią należącą obecnie do Kubicy startował także mistrz świata z 1990 i 1992 roku Hiszpan Carlos Sainz i wygrał Rally Shalymar.

6 lutego 2011 roku Kubica związany wówczas z teamem Formuły 1 - Renault, rozbił samochód na trasie rajdu w Ligurii. Doznał licznych obrażeń ciała, a w kolejnych miesiącach przeszedł kilka operacji dłoni, łokcia i nogi. Przedłużająca się rehabilitacja zmusiła go do odłożenia - na razie bezterminowo - powrotu do F1.

Facebook

W czwartek były kierowca Toro Rosso Hiszpan Jaime Alguersuari, który został komentatorem radiowej stacji BBC 5 Live, podczas konferencji prasowej wypowiedział się na temat zdrowia Roberta Kubicy. Powiedział, że Polak szybko nie wróci do F1, gdyż rehabilitacja przebiega wolno, a on sam nie może nawet podnieść szklanki.

Facebook

Hiszpan nie zdradził, skąd miał takie informacje, nigdy nie był w bliskich stosunkach z Kubicą i nie znajduje się w kręgu jego najbliższych przyjaciół.