Kubica na trasie w rejonie miejscowości Ginestro w północnych Włoszech uczestniczył w testach zespołu rajdowego Erreffe - poinformował włoski motoryzacyjny portal internetowy www.rallyemotion.it.
Reklama

Obok polskiego kierowcy Formuły 1 w testach uczestniczył także Andrea Crugnola. Kierowcy mieli do dyspozycji trzy samochody, Kubica - jak podaje portal - miał jeździć Renault Clio S1600.

Na zdjęciach z testów widać Clio z krakowskimi tablicami rejestracyjnymi i inicjałami RK na boku karoserii.

Początkowo testy planowano pod Andorą w gminie Stellanello, niedaleko Villarell, ale gdy w piątek informacja o tym znalazła się na portalach, ich lokalizację zmieniono.

Reklama

6 lutego 2011 roku polski kierowca, związany wówczas z teamem Renault, rozbił samochód na trasie rajdu w Ligurii. Doznał licznych obrażeń ciała, a w kolejnych miesiącach przeszedł kilka operacji dłoni, łokcia i nogi. Przedłużająca się rehabilitacja zmusiła go do odłożenia powrotu do F1.

Pod koniec grudnia ubiegłego roku Kubica oficjalnie odszedł z zespołu Renault. Aktualnie nadal przechodzi rehabilitację, na sezon 2012 nie podpisał kontraktu z żadnym teamem.