Kajetanowicz traci do lidera 36,1 s. Trzeci jest Brytyjczyk Alastair Fisher (Ford Fiesta R5) - strata 41,7 s. - Piąty odcinek był bardzo trudny. Dużo stojącej wody, a jedziemy jako pierwsi, więc mamy jej najwięcej. Nie znamy tych odcinków i nie wiemy gdzie może stać woda, gdzie jest ślisko. To jak survival - powiedział Kajetanowicz, który na tym OS-ie stracił do zwycięzcy Breena 10 s.

Reklama

Pecha miał Walijczyk Elfyn Evans (Ford Fiesta R5), który wygrał w piątek dwa poranne odcinki specjalne Circuit of Ireland Rally. Na trzecim doszło do awarii, Evans się zatrzymał i jazdy już nie mógł kontynuować.

W rajdzie nie jedzie lider mistrzostw Europy Rosjanin Aleksiej Łukjaniuk (Ford Fiesta R5), który miał poważną kraksę podczas testów.

W piątek wieczorem kierowcy mają do przejechania jeszcze widowiskowy superoes o długości 2,4 km.

Pierwsza edycja Rajdu Irlandii została rozegrana w 1931 roku. Trasa imprezy miała wtedy ponad 1000 mil. W 1991 roku Rajd Irlandii po raz ostatni był rundą mistrzostw Wielkiej Brytanii, 25 lat temu triumfował późniejszy mistrz świata – Colin McRae.

W piątek kierowcy przejadą sześć OS-ów, a w sobotę osiem. Pierwsza załoga na mecie w Belfaście pojawi się w sobotę o godz. 19.07.