To pierwsze w karierze zwycięstwo Piotra Pawlickiego w turnieju z cyklu Grand Prix. Po raz drugi natomiast na podium stanęło trzech biało-czerwonych - w 2010 roku w Toruniu byli to Tomasz Gollob, Norweg z polskim paszportem Rune Holta i Jarosław Hampel.

Reklama

"Dedykuję to zwycięstwo mojej mamie. Przed zawodami przysłała mi sms-a, że to będzie mój dzień i miała rację. Początek sezonu miałem trudny, ale mam nadzieję, że teraz będzie już tylko lepiej" - powiedział Pawlicki po sobotnim zwycięstwie.

Z kolei Dudek dzięki drugiemu miejscu w Daugavpils objął prowadzenie w klasyfikacji generalnej. Turniej rozpoczął jednak słabo. W dwóch pierwszych biegach zajął trzecie miejsca, ale od trzeciej serii notował już tylko efektowne występy. Nie wygrywał startów, ale po szrżach na dystansie wyprzedzał rywali.

Podobnie w dwóch pierwszych biegach prezentował się Pawlicki, który zajął trzecie i drugie miejsce. Świetnie - od trzech zwycięstw - zawody rozpoczął natomiast Janowski, który przed dwoma laty triumfował w Daugavpils. W trakcie zawodów zwrócił jednak uwagę na zmieniające się warunki jazdy na torze, który stawał się coraz bardziej niebezpieczny.

Reklama

Potwierdzenie jego słów nastąpiło w 17. biegu, kiedy to podbiło mu przednie koło i nie opanował motocykla. W efekcie wpadli na niego Bartosz Zmarzlik i Słoweniec Matej Zagar. Najbardziej ucierpiał Zmarzlik, który obolały wystartował w powtórce biegu, ale zrezygnował z jazdy na drugim łuku i stracił szanse na awans do czołowej ósemki.

Trzej pozostali Polacy zdominowali półfinały. Finał natomiast biało-czerwoni rozstrzygnęli między sobą, ponieważ w trakcie biegu awarię motocykla miał Jason Doyle. Australijczyk pozostał na drugim miejscu w klasyfikacji generalnej i traci punkt do Dudka. Na czwartym miejscu nadal jest Janowski, a Pawlicki awansował z 11. pozycji na szóstą. 10. miejsce zajmuje Zmarzlik.

Kolejny turniej GP odbędzie się 10 czerwca w Pradze.

Reklama

Wyniki:
1. Piotr Pawlicki (Polska) 18 - 1. miejsce w finale
2. Patryk Dudek (Polska) 16 - 2. miejsce w finale
3. Emil Sajfutdinow (Rosja) 13
4. Maciej Janowski (Polska) 13 - 3. miejsce w finale
5. Matej Zagar (Słowenia) 10
6. Jason Doyle (Australia) 10 - defekt w finale
...
11. Bartosz Zmarzlik (Polska) 6Czołówka klasyfikacji generalnej:
1. Patryk Dudek (Polska) 38 pkt
2. Jason Doyle (Australia) 37
3. Fredrik Lindgren (Szwecja) 37
4. Maciej Janowski (Polska) 35
5. Martin Vaculik (Słowacja) 34
6. Piotr Pawlicki (Polska) 32
...
10. Bartosz Zmarzlik (Polska) 24
17. Przemysław Pawlicki (Polska) 3
Pozostałe turnieje GP:
10 czerwca - Grand Prix Czech w Pradze
24 czerwca - Grand Prix Danii w Horsens
22 lipca - Grand Prix Wielkiej Brytanii w Cardiff
12 sierpnia - Grand Prix Szwecji w Malilli
26 sierpnia - Grand Prix Polski w Gorzowie
9 września - Grand Prix Niemiec w Teterow
23 września - Grand Prix Szwecji w Sztokholmie
7 października - Grand Prix Polski w Toruniu
28 października - Grand Prix Australii w Melbourne