Oficjalnie przyznano, że kwestia obsady wolnego miejsca w Williamsie zapadnie nie wcześniej niż w styczniu - poinformowała w piątek niemiecka agencja DPA, podając, że taką informację uzyskała od rzeczniczki brytyjskiego teamu.

Reklama

Jak dodano, faworytem jest "podobno" Sirotkin, ostatnio kierowca testowy Renault.

Kilka dni wcześniej włoski dziennikarz międzynarodowego serwisu motorsport.com Roberto Chinchero napisał, że Kubica nie zostanie drugim kierowcą Williamsa. Podał, że brytyjski team Formuły 1 wybrał właśnie Sirotkina.

26 listopada w Abu Zabi odbył się ostatni wyścig w tym sezonie. Po nim karierę zakończył Brazylijczyk Felipe Massa, który zwolnił jedno miejsce w Williamsie - drugie zajmuje Kanadyjczyk Lance Stroll.

O schedę po Brazylijczyku ubiega się kilku kierowców, również m.in. Niemiec Pascal Wehrlein. Kubica i Sirotkin wzięli udział w oficjalnych testach w Abu Zabi pod koniec listopada.

Polak, który 7 grudnia skończył 33 lata, startował w F1 w zespołach BMW Sauber oraz Renault w latach 2006-10. Na początku 2011 roku miał wypadek we Włoszech podczas rajdu Ronde di Andora. Doznał poważnych złamań nogi i ręki, w której dotychczas nie odzyskał stuprocentowej sprawności. Latem Polak przeszedł testy w Renault, ale francuski zespół nie zdecydował się na jego zatrudnienie. Później na Silverstone jeździł bolidem Williamsa, ale nie tegorocznym.

Kubica wystartował dotychczas w 76 wyścigach o Grand Prix. Odniósł jedno zwycięstwo, a na podium stanął łącznie 12 razy.