Williams jako ostatni podał datę. Poniedziałkowa prezentacja m.in. nowego malowania bolidu odbędzie się w siedzibie ekipy w brytyjskim Grove. Informację zamieszczono na Twitterze Williamsa w formie bardzo krótkiego filmu, ale nie podano szczegółów.

Reklama

Wiadomo, że od nowego sezonu głównym sponsorem ekipy nie będzie już Martini, którego logo było najbardziej widoczne na bolidzie. Teraz zespół wspierany będzie m.in. przez koncern PKN Orlen.

Oprócz Williamsa 11 lutego swój bolid przedstawi Toro Rosso.

Jeden zespół już tego dokonał. W czwartek Haas odsłonił zmodernizowany pojazd w kolorze czarnym i złotym, czyli w barwach nowego sponsora tytularnego - Rich Energy.

Reklama

Najbardziej pracowity dzień zapowiada się 13 lutego, gdy bolidy zaprezentują ekipy Mercedesa, Red Bulla i Racing Point. Ten ostatni team (następca Force India) swój samochód pokaże w Kanadzie podczas targów Autoshow w Toronto, ponieważ jego właścicielem jest kanadyjski miliarder Lawrence Stroll, którego syn Lance przez ostatnie dwa lata jeździł w barwach Williamsa.

Reklama

Jeżeli chodzi o inne ciekawe daty, 14 lutego pokazany zostanie nowy McLaren, a dzień później w Maranello - Ferrari.

Kubica wraca do rywalizacji w Formule 1 po prawie dziewięciu latach przerwy. Po raz ostatni wystąpił w niej pod koniec 2010 roku, a kilka miesięcy później uległ wypadkowi podczas Rajdu Ligurii. Doznał obrażeń ręki i z tego powodu nie mógł startować w "królowej sportów motorowych". W listopadzie 2018 roku został zakontraktowany jako kierowca wyścigowy Williamsa. Wcześniej przez kilkanaście miesięcy pełnił rolę kierowcy testowego tego teamu.

Czterech kierowców zadebiutuje w Formule 1 w sezonie 2019. To Antonio Giovinazzi (Alfa Romeo), George Russell (Williams), Lando Norris (McLaren) oraz Alexander Albon (Toro Rosso).

Zaplanowane są dwie sesje testów przedsezonowych. Obie na torze w Barcelonie w dniach 18-21 lutego i od 26 lutego do 1 marca.

Sezon Formuły 1 rozpocznie 17 marca wyścig o Grand Prix Australii na torze w Melbourne.