Hamilton jako jedyny przejechał okrążenie toru w Barcelonie w czasie poniżej 1.17,000. Brytyjczyk uzyskał czas 1.16,568. Drugi był kierowca z Monako Charles Leclerc z teamu Ferrari - strata 0,531 s do Hamiltona, a trzeci rezultat, gorszy o 0,555 s tym razem zanotował Fin Valtteri Bottas z Mercedesa, który wygrał dwa piątkowe treningi.

Reklama

Obaj kierowcy Williamsa, tak jak w piątek, notowali najgorsze czasy. Kubica miał wynik najsłabszy, stracił do Hamiltona 4,002 s, natomiast Brytyjczyk George Russell zajął 19. miejsce ze stratą 2,853 s.

Russell miał "przygodę", wypadł z toru po błędzie w pierwszym sektorze. Na torze pojawiła się czerwona flaga, Brytyjczyk nie mógł kontynuować jazdy, do serwisu został odwieziony samochodem organizatorów.

Kubica podczas trzeciego treningu większość okrążeń przejechał na twardej mieszance, a gdy miał wyjechać na szybkie okrążenia, tor zamknęła czerwona flaga.

Po czterech wyścigach Bottas ma 87 punktów i o jeden wyprzedza Hamiltona. Trzeci jest Vettel z 35-punktową stratą do lidera. Kubica i Russell są w gronie czterech kierowców z zerowym dorobkiem. Pozostali to Włoch Antonio Giovinazzi (Alfa Romeo) i Francuz Romain Grosjean (Haas).

Rywalizacja o pole position rozpocznie się o godz. 15.