Zespół WRT wystawi Orecę 07 Gibson klasy LMP2 w sześciu zaplanowanych rundach cyklu. Każdy z wyścigów będzie trwał cztery godziny.

Reklama

Pierwsze przedsezonowe testy zaplanowano w dniach 12-13 marca na Circuit de Barcelona-Catalunya, a pierwszy wyścig na tym samym obiekcie odbędzie się 18 kwietnia.

„Bardzo się cieszę, że z zespołem Team WRT rozpocznę nowy rozdział w karierze. To również będzie nowe wyzwanie dla zespołu” – powiedział Kubica.

Krakowianin dodał, że to będzie jego pierwszy w karierze sezon w wyścigach długodystansowych.

„Stawka będzie bardzo silna, ma w niej startować wielu utalentowanych kierowców” – przyznał Polak, który w sezonie 2021 będzie także kierowcą rezerwowym i testowym w teamie Formuły 1 Alfa Romeo Racing Orlen.

Przepustka do 24 Le Mans

Nie jest tajemnicą, że udane starty w serii European Le Mans mają być dla belgijskiego teamu przepustką do rywalizacji w najbardziej prestiżowej imprezie roku – wyścigu 24 Le Mans.

Kubica już od pewnego czasu nie krył, że jest coraz bardziej zainteresowany wyścigami długodystansowymi. Pierwszym startem w kategorii LMP2 miał być styczniowy Rolex 24 at Daytona na Florydzie, ale z powodu awarii samochodu na początku rywalizacji, Kubica nawet nie wyjechał na tor.

Na liście zgłoszeń do sezonu w European Le Mans są aktualnie 43 samochody, w tym 17 w LMP2.

Kalendarz ELMS 2021: 17-18 kwietnia Barcelona 15-16 maja Red Bull Ring 10-11 lipca Monza 28-29 sierpnia Le Castellet 18-19 września Spa-Francorchamps 23-24 października Portimao