Fin pływał skuterami z obecną partnerką, australijską kolarką Tiffany Cromwell w mającym 100 kilometrów długości fiordzie Lyngen w prowincji Troms, gdzie - jak podkreślili miejscowi politycy - jest dobrze znany i przyjechał tu już trzeci raz.

Reklama

Bottas z kolei przyznał, że skuterami wodnymi zainspirował go fiński mistrz świata F1 z 2007 roku Kimi Raikkonen, który w latach 2019-2021 jeździł też w zespole Alfa Romeo. Podczas wakacji w Finlandii wielokrotnie startował w pokazowych wyścigach skuterów wodnych i zwykle był przebrany za... niedźwiedzia.

Bottas używał wymaganego przez norweską policję normalnego stroju dla tego typu środka transportu, czyli piankę i kamizelkę ratunkową.

Jak wyliczył norweski dziennik "Dagbladet", Bottas posiada 3,3 miliona śledzących go sympatyków na Instagramie, gdzie opublikował zdjęcia z Norwegii, które są „nieprawdopodobną i darmową reklamą dla kraju”.

Reklama

32-letni Fin rozpoczął swoją karierę w Formule 1 w 2010 roku w zespole Williamsa jako kierowca testowy. W 2013 zadebiutował w wyścigach F1. W latach 2017-2021 jeździł w Mercedesie, z którym dwa razy zdobył wicemistrzostwo świata (2019, 2020), a od obecnego sezonu jest zawodnikiem Alfa Romeo F1 Team Orlen.

Zbigniew Kuczyński