Mistrz świata Formuły 1 zasłużony urlop spędzał w Portugalii. Któregoś dnia zatęsknił za kierownicą i szybką jazdą. Holender wynajął tor w Portimao i udał się do wypożyczalni samochodów.

Reklama

Verstappen za młody na Mercedesa

26-latek chciał "przetestować" sportowego Mercedesa AMG GT. I… spotkał się z odmową wydania pojazdu. Pracownicy wypożyczalni nie wydali mu wybranego auta.

Reklama

Powodem był wiek Verstappena. Ten model Mercedesa wypożyczany jest osobom, które ukończyły 30. rok życia. Takie regulacje były zapisane w warunkach ubezpieczenia. Na nic zdały się tłumaczenia Holendra, że jest mistrzem świata i dla niego jazda maszyną może rozpędzić się do 315 km/h to chleb powszedni.

Verstappen musiał zadowolić się BMW

Pracownicy wypożyczalni byli nieugięci i nie dali się "namówić" na złamanie przepisów. Wyjątku nie zrobili nawet dla mistrza świata. Wobec odmowy wypożyczenia Mercedesa Verstappen musiał zadowolić się BMW serii 5, które można rozpędzić do 250 km/h.

Verstappen w zakończonym sezonie Formuły 1 ustanowił rekord, wygrał 19 z 22 rund w sezonie, do tego w 2023 roku prowadził w wyścigach przez... 1000 okrążeń.