26-letni kierowca, jak podkreślił w oświadczeniu, jest bardzo zadowolony, że będzie nosić "kombinezon wyścigowy Scuderia Ferrari przez kilka kolejnych sezonów".

26-letni Monakijczyk występuje w tym zespole w F1 od 2019 roku. W 2022 zdobył wicemistrzostwo świata. W minionym sezonie zajął w klasyfikacji generalnej piąte miejsce.

Reklama

Ma na koncie pięć zwycięskich wyścigów Grand Prix Formuły 1. Łącznie 30 razy stał na podium, a 23-krotnie wywalczył pole position .

Ściganie się dla tego zespołu było moim marzeniem od trzeciego roku życia. To moja druga rodzina, odkąd dołączyłem do Akademii Kierowców Ferrari w 2016 roku i wspólnie wiele osiągnęliśmy, walcząc na dobre i na złe przez ostatnie pięć lat - wspomniał.

Uważam jednak, że najlepsze dopiero przed nami i nie mogę się doczekać rozpoczęcia sezonu, aby poczynić dalsze postępy. Moim marzeniem pozostaje zdobycie mistrzostwa świata z Ferrari. Jestem pewien, że w nadchodzących latach przeżyjemy razem wspaniałe chwile i uszczęśliwimy naszych fanów - dodał.

Sezon 2024 rozpoczyna się w Bahrajnie 2 marca. Partnerem Leclerca w Ferrari jest Hiszpan Carlos Sainz Jr.