"Lekarze nadal nie podjęli decyzji o kolejnej próbie wybudzenia. Czekamy na najnowsze wyniki tomografii komputerowej. Po południu do Brisbane wylecą moja mama i siostra Marta" - powiedziała starsza siostra Małgorzaty Dydek, Katarzyna. Dodała, że po wcześniejszych problemach także ona otrzymała w poniedziałek australijską wizę, ale postanowiła pozostać w Polsce.

Reklama

Do zatrzymania pracy serca Małgorzaty Dydek doszło w czwartek. Od tego czasu była reprezentantka Polski jest utrzymywana w stanie śpiączki farmakologicznej. Pierwsza próba jej wybudzenia nie powiodła się, ale od niedzieli oddycha niemal samodzielnie, z niewielką pomocą respiratora.

Małgorzata Dydek 28 kwietnia obchodziła 37. urodziny. W Australii mieszka od kilku lat. Ma dwóch synów. Była czołową zawodniczką reprezentacji Polski, która w 1999 roku w Katowicach zdobyła mistrzostwo Europy. Grała z sukcesami w zawodowej lidze amerykańskiej WNBA i w Europie, między innymi w Hiszpanii i Rosji. Karierę zakończyła w barwach Los Angeles Sparks w 2008 roku.