W sobotę 1 lipca Hornets rozpoczną go meczem z Miami Heat. Potem spotkają się kolejno z Indiana Pacers (2 lipca), Oklahoma City Thunder (4 lipca), Detroit Pistons (5 lipca) i na koniec wystąpią w meczu o poszczególne miejsca (6 lipca). W rywalizacji będzie uczestniczyć osiem zespołów (także Dallas Mavericks, New York Knicks i gospodarz Orlando Magic). W trakcie sześciu turniejowych dni zostanie rozegranych 20 spotkań.

Reklama

Karnowski został w sobotę dołączony do składu Charlotte Hornets wraz z trzema innymi zawodnikami. Właśnie klub, którego właścicielem jest słynny Michael Jordan, polski środkowy wymieniał wśród tych, w których zaprezentował się najlepiej przed sztabami szkoleniowymi, demonstrując w ostatnich tygodniach swoje umiejętności.

Mierzący 216 cm, 23-letni Karnowski ma za sobą najlepszy sezon w karierze. Został indywidualnym rekordzistą wszech czasów uniwersyteckiej ligi NCAA pod względem liczby odniesionych zwycięstw - 137 w 152 spotkaniach, w których uczestniczył. Zawodnik Gonzagi otrzymał także nagrodę Kareema Abdula Jabbara dla najlepszego środkowego. W ostatnim sezonie rozgrywek akademickich zdobywał średnio 12,2 pkt i 5,8 zbiórek. Jego zespół w finale turnieju Final Four przegrał z North Caroliną 65:71.