Sochan przebywał na parkiecie 31 i pół minuty. Poza punktami wpisał się do protokołu dzięki pięciu zbiórkom i siedmiu asystom.

Więcej punktów od niego zdobył tylko Wembanyama.

George pozbawił "Ostrogi" nadziei

"Ostrogi" nie potrafią przełamać serii porażek. Ostatnie zwycięstwo odniosły 2 listopada. Z kolei Clippers wygrali trzeci raz z rzędu, a na tę passę składa się poniedziałkowe zwycięstwo nad Spurs 124:99.

W ekipie rywali najwięcej punktów uzyskał Kawhi Leonard - 26, a 24 dołożył Paul Goerge.

Po raz kolejny w tym sezonie Spurs byli w stanie toczyć równą walkę z rywalem tylko do pewnego momentu. W połowie trzeciej kwarty goście prowadzili 64:62 i wydawało się, że wynik jest sprawą otwartą, ale wtedy po raz kolejny podopieczni trenera Gregga Popovicha "zablokowali się" w ofensywie. W kolejnych minutach zdobyli tylko dwa punkty, a rywale 18.

Pogoń gospodarzy w końcówce pozwoliła ponownie zbliżyć się na pięć punktów (98:103), ale niecałą minutę przed końcową syreną George wykorzystał dwa rzuty wolne, pozbawiając "Ostrogi" nadziei na wyrównanie.

Trener wstawił się za koszykarzem rywali

W czasie meczu Popovich zwrócił się do publiczności, która buczała na Leonarda, byłego zawodnika Spurs, a także cały zespół Clippers.

Przepraszam na chwilę... Czy możemy zaprzestać buczenia i pozwolić chłopakom grać w koszykówkę? Miejcie trochę klasy. My tacy nie jesteśmy. Skończcie z buczeniem - powiedział do mikrofonu szkoleniowiec gospodarzy.

W odpowiedzi, po krótkiej chwili ciszy, kibice zaczęli buczeć jeszcze głośniej.

Leonard jest wygwizdywany przez publiczność w San Antonio od 2018 roku, kiedy poprosił o transfer i trafił do Toronto Raptors. W środę, pod koniec pierwszej połowy, publiczność próbowała go zdeprymować, gdy stanął na linii rzutów wolnych. Właśnie wtedy Popovich chwycił mikrofon, który wykorzystywany jest do ogłoszeń dla kibiców.

Dobrze wiecie, co miałem na myśli. Nie drażni się niedźwiedzia - skomentował po meczu Popovich, zapytany o ten incydent.

Sam Leonard nie miał pretensji o zachowanie publiczności.

Słyszałem trochę buczenia, ale też trochę pozytywnych okrzyków. To fani, którzy uwielbiają rywalizację, są ambitni, liczą na zwycięstwo w każdym meczu, więc kiedy gram, jakieś buczenie zawsze się pojawia. Ale gdy spaceruję po mieście, wchodzę do restauracji, spotykam się z życzliwością - zapewnił.

Celtics z najlepszym bilansem w NBA

Spurs z bilansem 3-12 to obecnie najgorszy zespół Konferencji Zachodniej, choć niewiele lepsi są Memphis Grizzlies (3-11). Na Wschodzie jeszcze gorzej spisują się Washington Wizards (2-12) oraz Detroit Pistons (2-13) - jedyna drużyna z gorszą serią od drużyny Sochana (12 porażek).

Clippers (6-7) są na 10. pozycji na Zachodzie. Po drugiej stronie tabeli w tej konferencji plasują się Minnesota Timberwolves (11-3) i Oklahoma City Thunder (11-4). Oba te zespoły odniosły w środę pewne zwycięstwa, odpowiednio, nad Philadelphia 76ers 112:99 oraz nad Chicago Bulls 116:102.

Najlepszy bilans w całej lidze mają Boston Celtics (12-3), którzy pokonali Milwaukee Bucks 119:116.