Sochan jak Wembanyama
Sochan spędził na parkiecie nieco ponad pół godziny.
Polak miał też cztery asysty, dwa przechwyty i jeden blok.
Sochan miał podobne statystyki jak jego kolega z drużyny Francuz Victor Wembanyama - 20 punktów i 12 zbiórek.
W ekipie rywali najwięcej punktów uzyskał Anthony Edwards - 26, natomiast double-double miał Jaden McDaniels - 12 pkt i 11 zbiórek.
Z bilansem 13-13 Spurs zajmują 11. miejsce w tabeli Konferencji Zachodniej. Timberwolves (14-11) są o cztery pozycje wyżej. Prowadzi Oklahoma City Thunder (20-5), a w całej lidze najlepsi dotychczas są Cleveland Cavaliers (22-4). Liderzy obu konferencji w niedzielę nie grali.
Rekord celnych rzutów za 3 punktu pobity
Za to 17. zwycięstwo w tym sezonie, przy dziewięciu porażkach, odnieśli Mavericks. W dużej mierze zawdzięczają to popisowi Luki Doncica, który uzyskał 45 punktów, miał 13 asyst i 11 zbiórek. To jego 80. triple-double w karierze. Klay Thompson dołożył 29 pkt, a Kyrie Irving - 21. Wśród gospodarzy wyróżnili się Andrew Wiggins (29 pkt) i Stephen Curry (26 pkt i 10 asyst).
W tym meczu pobity został rekord NBA pod względem liczby celnych rzutów za trzy punkty - łącznie zawodnicy obu drużyn trafili w ten sposób do kosza 48 razy. Warriors ta sztuka udała się 27 razy, Mavericks - 21. Po siedem razy skutecznie z dystansu rzucali Thompson i Curry, sześciokrotnie trafił Doncic.
Mavericks wygrali osiem z ostatnich dziewięciu meczów i zajmują czwarte miejsce w Konferencji Zachodniej.
LeBron James wrócił do składu Lakers
Identyczny bilans (17-9) mają Houston Rockets. Minimalnie lepsi są Memphis Grizzlies (18-9), którzy jednak w niedzielę przegrali na wyjeździe z Los Angeles Lakers 110:116.
Wśród gospodarzy dobrze zaprezentował się Anthony Davis z 40 pkt i 16 zbiórkami. Do ich składu po dwóch meczach przerwy spowodowanych kontuzją stopy powrócił LeBron James, który uzyskał 18 punktów i miał po osiem zbiórek i asyst.
W niedzielę zwycięstwo odnieśli także broniący tytułu Boston Celtics - na wyjeździe nad Washington Wizards 112:98. Z bilansem 21-5 mistrzowie NBA są na drugim miejscu w Konferencji Wschodniej. Wizards (3-21) są najgorszą drużyną całej ligi.
Michał Ignasiewicz, dziennikarz, redaktor Dziennik.pl. Warszawiak, po dwóch szkołach Mistrzostwa Sportowego. Siatkarzem nie został, bo zabrakło mu wzrostu, w piłce nożnej nie zrobił kariery, bo byli lepsi. Ale do trzech razy sztuka, więc spełnia się w roli dziennikarza sportowego. Zaczynał gdy miał 20 lat w Super Expressie. Później był m.in. Przegląd Sportowy, Dziennik, Futbol News. Fan futbolu nie tylko tego na poziomie Ligi Mistrzów. Po pracy sam zasiada na ławce trenerskiej i prowadzi swoją piłkarską drużynę. Ukończył Wyższą Szkołę Dziennikarską im. Melchiora Wańkowicza i Akademię im. Aleksandra Gieysztora w Pułtusku.