Zawodniczka KKS Victoria Stalowa Wola wygrała rywalizację w fińskim mityngu i potwierdziła, że ma zwyżkującą formę. Teraz czeka ją występ w mistrzostwach Europy w Amsterdamie (6-10 lipca). Dziewiąta była Katarzyna Broniatowska (AZS AWF Kraków) - 4.15,18.

Reklama

Kolejny dobry konkurs ma za sobą Fajdek (Agros Zamość), który jest liderem światowej tabeli tegorocznych wyników. W środę posłał młot na odległość 81,12 m, osiągając po raz 30. rezultat lepszy od 80 m. Rekordzistą pod tym względem jest utytułowany Białorusin Ihar Astapkowicz - 84 razy.

Piąty wynik w karierze uzyskał Wojciech Nowicki. Młociarzowi Podlasia Białystok zmierzono 78,04, co dało mu trzecią lokatę. Polaków rozdzielił, podobnie jak w zeszłorocznych mistrzostwach świata w Pekinie, Dilszod Nazarow z Tadżykistanu - 78,87.

Bardzo dobrze spisali się w Turku kulomioci. Zawody wygrał Michał Haratyk (AZS AWF Kraków) - 20,25, a drugi był Mateusz Mikos (Wisła Puławy) z rekordem życiowym 20,18.

O powtórzenie wskaźnika na kontynentalny czempionat walczy jeszcze Adrian Świderski. Trójskoczkowi WKS Śląsk Wrocław zabrakło 35 cm do 16,75 i zajął trzecią lokatę. Przed nim był pewny występu w Amsterdamie Karol Hoffmann (MKS Aleksandrów Łódzki) - 16,48.

Reklama

W biegu na 400 metrów przez płotki szóste miejsce zajął Patryk Dobek (SKLA Sopot) - 49,88.