Do konkursu zgłoszono ponad sto haseł mobilizujących utytułowaną zawodniczkę do walki o medal w przyszłorocznych igrzyskach w stolicy Japonii.

Reklama

"To niesamowite, że w trudnym dla mnie momencie, kiedy doznałam kontuzji, czytając wszystkie przesłane hasła czułam niesamowitą energię, miałam wręcz dreszcze. Bardzo ważne jest to, że wiem, jak duże wsparcie mam wśród kibiców" – oceniła lekkoatletka, cytowana w komunikacie przekazanym PAP.

Czterokrotna mistrzyni świata z powodu kontuzji i przebytej operacji nie wystąpi w zbliżających się mistrzostwach świata w Katarze. Jej najbliższym celem jest olimpijski start w Tokio.

"Treningi planuję wznowić od listopada, gdyż na ten moment mój powrót do zdrowia przebiega zgodnie z planami. Kontuzja ta postawiła mnie w nowej sytuacji, ale nauczyła mnie cierpliwości i pokazała, że rehabilitacja również wymaga realizowania kolejnych etapów krok po kroku" – tłumaczyła Włodarczyk.

Młociarka od lat przywozi z głównych imprez złote medale. Jest dwukrotną mistrzynią olimpijską, czterokrotną mistrzynią świata i Europy.

Wiosną, wraz z Ewą Swobodą i Justyną Święty-Ersetic, została ambasadorem Stadionu Śląskiego. Zmieniła też barwy klubowe, przenosząc się ze stołecznej Skry do AZS AWF Katowice, którego zawodniczkami już wcześniej były obie biegaczki.