Do finałowego konkursu w rzucie młotem nie udało się natomiast awansować Malwinie Kopron. Polka po dwóch spalonych próbach, w trzeciej uzyskała 70,46, ale był to łącznie 13. wynik eliminacji, a do finału zakwalifikowała się czołowa "12". Polka może żałować zwłaszcza drugiego rzutu, w którym posłała młot w okolice 75. metra, ale nie zdołała utrzymać się w kole.

Reklama

Minimum kwalifikacyjne wynosiło 72 m i Fiodorow po uzyskaniu w pierwszym podejściu rezultatu 73,29 mogła pójść do szatni. W sumie był to trzeci wynik eliminacji. Najlepszy uzyskała startująca w grupie B Amerykanka DeAnna Price - 73,77.

W Dausze nie startuje czterokrotna mistrzyni świata Anita Włodarczyk, która w tym roku przeszła operację kolana i koncentruje się na przygotowaniach do przyszłorocznych igrzysk olimpijskich w Tokio.

Finał odbędzie się w sobotę o godz. 18.25 polskiego czasu. Minimum kwalifikacyjne wynosi 72 m.

Sabat pobiegnie w półfinale

Rywalizująca na 800 m Anna Sabat zajęła dopiero piąte miejsce w swoim biegu eliminacyjnym, ale czasem 2.02,43 zakwalifikowała się do półfinału lekkoatletycznych mistrzostw świata w Dausze.

Awans do kolejnej rundy uzyskały po trzy najszybsze z zawodniczki z każdego z biegów eliminacyjnych oraz sześć z najlepszymi czasami spośród pozostałych. W tym drugim gronie Sabat była czwarta.

Półfinały zaplanowano na sobotę na godzinę 18.15, a finał - na poniedziałek na 21.10.

Pewny awans Lićwinko

Kamila Lićwinko zakwalifikowała się do poniedziałkowego finału skoku wzwyż. Polka w trzeciej próbie uzyskała minimum eliminacyjne wynoszące 1,94.

Wcześniej wracająca w tym sezonie do rywalizacji po przerwie macierzyńskiej zawodniczka, brązowa medalistka mistrzostw świata z Londynu 2017, w pierwszej próbie pokonała 1,85 i 1,89 oraz w drugiej 1,92

Finał bez Konieczek

Reklama

Aneta Konieczek nie zakwalifikowała się do finału biegu na 3000 m z przeszkodami. Polka czasem 9.44,96 zajęła dopiero 12. miejsce w swoim biegu eliminacyjnym.

Z każdego z trzech biegów eliminacyjnych awans uzyskała czołowa trójka, a stawkę finalistek uzupełniło sześć zawodniczek z najlepszymi czasami spoza tego grona