Dziennik Gazeta Prawana logo

Lekkoatletyczne MŚ: Bukowiecki bez medalu. Kovacs wyprzedził dwóch rywali o... centymetr

5 października 2019, 20:53
Ten tekst przeczytasz w 1 minutę
Konrad Bukowiecki
Konrad Bukowiecki /PAP
Konrad Bukowiecki wynikiem 21,46 m zajął szóste miejsce w konkursie pchnięcia kulą podczas lekkoatletycznych mistrzostw świata w Dausze. Finał stał na bardzo wysokim poziomie. Triumfator Amerykanin Joe Kovacs (22,91) wyprzedził dwóch rywali o... centymetr.

Te zmagania przejdą do historii konkurencji. Srebrny medalista Amerykanin Ryan Crouser - mistrz olimpijski z Rio de Janeiro - uzyskał 22,90, podobnie jak trzeci w klasyfikacji, broniący tytułu Nowozelandczyk Tomas Walsh, który spalił pięć pozostałych prób.

Czwarty był Brazylijczyk Darlan Romani - też znakomitym rezultatem 22,53. To najlepsze wyniki w historii mistrzostw świata.

Kovacs zdobył drugi w karierze złoty medal MŚ; poprzednio w 2015 roku w Pekinie. Dwa lata temu w Londynie był drugi.

Bukowiecki swój najlepszy wynik w finale w Dausze - 21,46 - osiągnął w drugiej próbie. Trzy spalił, a dwukrotnie rzucił poniżej 21 m (20,73 i 20,36).

W eliminacjach odpadli dwaj inni reprezentanci Polski - rekordzista kraju Michał Haratyk oraz Jakub Szyszkowski.

Copyright
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję
Źródło PAP
Zapisz się na newsletter
Najważniejsze wydarzenia polityczne i społeczne, istotne wiadomości kulturalne, najlepsza rozrywka, pomocne porady i najświeższa prognoza pogody. To wszystko i wiele więcej znajdziesz w newsletterze Dziennik.pl. Trzymamy rękę na pulsie Polski i świata. Zapisz się do naszego newslettera i bądź na bieżąco!

Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich

Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj